Země s největším množstvím zlataNejvětší množství rezervy zlata má v současné době USA, kde se nachází více než 8130 tun zlata. Na druhém místě je s velkým odstupem Německo (3401 tun) a na třetím Mezinárodní měnový fond (2814 tun). Bohaté na zlato jsou také Itálie, Francie, Čína, Švýcarsko, Rusko, Japonsko a Nizozemí.

ČSOB.cz je jedna z největších českých bankovních institucí. Servis24 přihlášení vám umožní snadný přístup k vaším financím.

Investiční zlato a typy investorů

U nákupu investičního zlata rozlišujeme několik typů investorů. Mezi základní typy investorů do zlata patří nákupci aktiv, lidé uchovávající bohatství, investoři, spekulanti, centrální banky, finanční instituce, zajišťovatelé portfolií, liberálové a tzv. gold bugs (zlatí brouci).

Hypoteční banka je banka zaměřená výhradně na poskytování hypotečních úvěrů.

Nákup investičního zlata a daň z přidané hodnoty

Investiční zlato je od daně z přidané hodnoty osvobozeno – nově byla tato komodita definována po vstupu České republiky do Evropské unie a po změně zákona se tak z nákupu investičního zlata neplatí žádné DPH. Nulová daň z přidané hodnoty se vztahuje nejen na investiční zlato koupené v Česku, ale i na to dovezené z kterékoli jiné země Evropské Unie. Podle platného zákona se za investiční zlato považují jednak zlaté slitky, které mají ryzost minimálně 995 tisícin a také zlaté mince o ryzosti min. 900 tisícin, které byly vyraženy po roce 1800 a byly používány jako platidlo. Naopak od daně z přidané hodnoty nejsou osvobozeny zlaté medaile, slitky ryzího zlata, jejichž producenti nemají akreditaci na mezinárodním trhu zlata a slitky bez vyraženého sériového čísla.

Chybí Vám finanční prostředky a výplata je v nedohlednu? V tomto případě je naše rychlá půjčka před výplatou určená především pro Vás. Naše půjčky Provident jsou nebankovní transparentní spotřebitelské úvěry s přehlednou smlouvou bez skrytých a sankčních poplatků. Česká spořitelna poskytuje služby drobným klientům, malým a středním firmám, obcím i velkým korporacím.

Investiční zlato a jeho cena

Cena investičního zlata se neustále mění a závisí na obchodování na komoditních trzích. Zatímco v posledních dvanácti letech jeho hodnota neustále rostla, letos zažilo největší pád za posledních třicet let. Jedna věc je však cena zlata na volném trhu a něco jiného je jeho hodnota, která je dlouhodobě stabilní.Investiční zlato a spoření

Jednou z možností, jak spořit svoje peníze, je spoření do zlata. Takové spoření je velmi výhodné a výnosnější než jiné způsoby spoření. Navíc je naprosto bezpečné a spořit můžete už od malých částek. Výhodou spoření do zlata je také to, že je vhodné i pro ty, kteří nemají na svém účtu velké množství peněz a nemohou si tedy hned koupit drahé zlato za desítky nebo stovky tisíc korun. Zatímco u jiných typů spoření bývají tyto úspory znehodnocovány inflací, u spoření do zlata tato situace nehrozí. Navíc je investiční zlato osvobozeno od daně z přidané hodnoty. U spoření do zlata neplatíte žádné poplatky za vedení účtu, ani žádné roční daně z výnosu. Navíc svoje peníze máte kdykoli k dispozici. Na kterých českých webových stránkách můžeme nabídky spoření do zlata najít?

Akcie.cz je cenný papír, který potvrzuje, že jeho majitel je akcionář dané společnosti. Kvalitní spořící účet vám dnes nabídne každá banka.

Jednou ze společností, u kterých můžeme spořit do zlata je ČM Aurum, která patří pod Českou mincovnu. Nabídku spoření ve zlatě pak najdeme pod tímto odkazem: http://www.cm-aurum.cz/sporeni-ve-zlate-1179/, kde jsou veškeré podrobné informace a můžeme se zde také zaregistrovat do Zlatého konta, které nám umožní nejen spořit, ale i investovat, získat zlatý certifikát a mnoho dalšího. Další stránky, které se týkají spoření do zlata najdeme na adrese http://www.sporeni-se-zlatem.cz/. Na těchto stránkách si můžeme přečíst spoustu podrobných informací a zajímavostí týkajících se spoření do zlata včetně ceníku a kontaktů na odborné poradce. Velmi dobře zpracované a přehledné jsou také stránky http://www.sporenivezlate.cz/. Kromě nabídky zlatých a stříbrných slitků společnost nabízí také odborné a profesionální finanční poradenství. Na stránkách si také můžete nechat zpracovat návrh spoření ve zlatě po zadání předpokládaného měsíčního vkladu a celkové doby spoření. Poslední společností, kterou si v této části představíme, je pražská Golden Gate, která sídlí přímo v centru Prahy na Václavském náměstí. Investiční zlato si zde můžete pořídit buď formou jednorázové investice, ale můžete využít i nabídky výhodného spoření. Webové stránky této společnosti najdeme na adrese http://www.goldengate.cz/.

Kurzovní lístek a grafy kurzů měn. Aktuální kurzy ČNB pro každého. Kurzy měn, online informace z investic.


Reklama:


Investiční zlato

Nenechávejte své peníze jen tak ležet. Investujte raději do zlata.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!